Życie z uzależnionym - DrugiKrok.pl - bezpłatne, anonimowe kursy internetowe, które pomogą Ci w walce z uzależnieniem. Rozpocznij już teraz!

Współuzależnienie to niezwykle złożone i często niedoceniane zjawisko, które może dotyczyć różnych obszarów naszego życia. Choć powszechnie kojarzone jest głównie z problemami związanymi z alkoholem, to w rzeczywistości jego wpływ sięga znacznie dalej. Współuzależnienie to stan emocjonalnej i psychicznej więzi z osobą uzależnioną, w którym własne potrzeby, granice oraz zdrowie psychiczne mogą być zaniedbywane na rzecz obsesyjnej troski o drugą osobę. To stan, w którym trudno jest odróżnić, kiedy nasza miłość i wsparcie przechodzą granicę zdrowego zaangażowania, prowadząc do dezorganizacji w naszym własnym życiu.

Uwaga, to bardzo ważne:

Być może trafiłaś tutaj, bo Twój mąż lub partner ma problem z pornografią, hazardem czy alkoholem. W tym kursie będziemy studiować przypadki związane głównie z alkoholizmem, gdyż jest to temat niejako najstarszy a przez to bardzo dobrze udokumentowany w literaturze, ale mechanizmy rządzące w tym zjawisku można odnieść do każdego uzależnienia, a wnioski są uniwersalne.

Materiały w tym kursie powstały w oparciu o współpracę z mgr Haliną Pinczer - Specjalistą Psychoterapii Uzależnień, pracującą w Fundacji Błękitny Krzyż oraz w Miejskim Ośrodku Terapii Uzależnień w Czechowicach-Dziedzicach.

Chociaż ten kurs jest napisany z myślą o kobietach, to jako mężczyzna również jesteś tutaj mile widziany i na pewno weźmiesz tu sporo dla siebie.

Ruszamy!

Gotowy do startu?

Zapisz się do tego darmowego kursu!

Rozpocznij kurs